Snižte provozní náklady vozového parku! Zvyšte zisk, kvalifikaci a spokojenost vašich řidičů!
Děkujeme všem našim klientům a partnerům za důvěru a přejeme hodně šťastných kilometrů bez nehod i minimální spotřebou.

JP Spedition      GREENLOG      INEX

 

Jan PAVLÍČEK, majitel JP Spedition & Transport: ...Na začátku jsme pochopili, že kvalitní firmu dělají kvalitní zaměstnanci a začali jsme nastavovat nová pravidla, která přinesla pozitivní změny pro firmu. Nejprve jsme se začali zbavovat nekvalitních řidičů, nahrazovat je za velmi kvalitní a tento krok ač se zdál nelehký, tak jsme zvládli lehce. Na konci března jsme přijali 30 nových kvalitních řidičů a to v době, kdy každý dopravce pláče, že nejsou řidiči...
Úplné znění dopisu

ARRIVA - více poboček             Logistic Solutions (Agrofert)             Penam (Agrofert)

 

Jiří P., ABB: Díky kondičním jízdám ve společnosti Ecodrive pro mě nová povinnost v podobě každodenního řízení osobního automobilu bez předchozí praxe nepředstavovala stresující změnu, ale příležitost k osobnímu rozvoji. Oceňuji promyšlený přístup postavený jak na zvládnutí a neustálém procvičování klíčových technik řízení, tak na profesionálním mentoringu, který pozitivně změnil mé vnímání různých dopravních situací. Doporučuji všem, kteří se chtějí za volantem cítit dobře, bezpečně a jsou ochotni změnit své myšlení.

 

SANTA-TRANS (Kofola)             Helicar             OK TRANS PRAHA

 

Ing. Milan HROBAŘ, ČSAD Uherské Hradiště: ...do rozvoje řidičů investujeme protože jsem přesvědčen, že v jízdním stylu řidičů jsou obrovské rezervy, které je vhodné využít, zredukovat náklady firmy nejen co se položky PHM týká, ale i opotřebení vozidel. Sám jsem mnoho let velkým příznivcem hospodárné, defenzivní a bezpečné jízdy a proto jsem toto chtěl předávat dál a tudíž absolvoval výcvik pro lektora..
Dlouhodobé výsledky v ČSAD UH

 

BECEP - Ministerstvo dopravy SR             Vodárek Transport             AWT Rekultivace

 

Jaroslav Beneš, ředitel společnosti Q - BYT Čelákovice spol. s r.o.: ...rád konstatuji že školení rozhodně splnilo naše očekávání. Především v oblasti novinek a změn v předpisech jsme asi poučení velice dobře. Jinak bonusem bylo perfektní vystupování Vašeho kolegy a podle mého názoru i jeho připravenost a členění přednášky. Rozhodně máme z provedeného školení dobrý dojem a rádí bychom pokračovali ve spolupráci i nadále.

 

TRANSCENTRUM bus, s.r.o.             T-Mobile             ČSAD Uherské Hradiště

 

Ing. Vladimír Vrchota, ředitel společnosti Wimmer Transportdienst, spol. s r.o.: ...za léta své praxe jsem se jen výjimečně setkal s tak fundovanou, zajímavou, perfektně presentovanou a především srozumitelnou přednáškou k danému tématu. To není jen hodnocení mé vlastní, ale též odezva našich řidičů, kteří bezprostředně reagovali po jejím absolvování. A to nejdůležitější, tj. reálný přínos v úspoře PHM a změny stylu jízdy se projevil prokazatelně u velké většiny řidičů ihned. Následné praktické jízdy s Vaší spoluúčastí u vybraných řidičů se setkaly s velkým ohlasem-„konečně někdo, kdo jen nepovídá, ale umí to i ukázat“. To je hodnocení, které se od řidičů slyší jen zřídka.

 

Budějovický Budvar             Peugeot Česká republika             Peugeot ECO CUP

 

Jindřich Fabián, vedoucí střediska dopravy - transportbeton, Holcim (Česko) a.s.: ...jakmile jsem viděl vaši osnovu hned mě zaujala. Když bych měl hodnotit konkrétně tak:
    1/ již samotná osnova byla známkou toho,že školení bude přínosem;
    2/ příprava a vlastní prezentace semináře neměla chybu;
    3/ kontakt s řidiči a získání jejich spolupráce;
    4/ kázeň řidičů a dochvilnost byla důkazem toho,že je seminář zaujal
Přínosem pro řidiče byla vybraná témata šitá opravdu na každodenní skutečnosti, s kterými se setkávají. Zpětná vazba z prvních dojmů od řidičů je: "takové školení jsme ještě neměli". I já sám jsem si uvědomil např. překážející sloupek ve vozu, když se objevil náhle chodec - teď se víc otočím atd...

 

Logo AudoViktoria          Logo Holcim          Logo Wimmer Transportdienst            

 

Jiří Viktora, jednatel firmy AUDO VIKTORIA s.r.o.: ...jsem potěšený, protože při srovnání spotřeb v roce 2008 (před školením) a 2009 (po školení) došlo ke snížení spotřeb v průměru za všechna vozidla o 1,59 l/100km. Úspora za čtvrt roku, vzhledem k našim nákupním cenám motorové nafty a téměř 400 tis. najetých km, činí 115 000 Kč bez DPH. Z 16 vozidel došlo u 9 vozidel ke snížení, u 4 vozidel k navýšení a 3 vozidla nemají srovnání, protože v 1Q 2008 tato vozidla ještě nejezdila. Největší dosažená úspora je 4 l/100km. Nejmenší spotřeba je 32,66 l/100km. Zajímavé je také to, že na prvních pěti místech jsou vozidla s proběhem 600 000 – 750 000 km EURO 3.

 

Logo I Svoboda             Logo Student Agency

 

A. Jansová, Pražská plynárenská a.s.: ...s Vaším školením jsem byla velice spokojena - oceňuji Vaši schopnost zaujmout jednak zajímavým obsahem školení a způsobem vedení školení, kdy aktivně zapojujete účastníky, podněcujete jejich přemýšlení, dáváte prostor k diskusi, kterou svým přístupem podněcujete. Oceňuji též Váš test rizikovosti řidiče, který opět za pomoci vizuálních ukázek situací v silničním provozu nutí účastníka k přemýšlení a vyhodnocení dané situace. Líbí se mi vedení Vašeho školení ve dvojici - školení je tím takové "akčnejší". V neposlední řadě jste výborně čelili ne vždy věcným a smysluplným dotazům a připomínkám některých účastníků.

 

Logo PPAS             Logo Metrostav             Logo CEZ

 

Ing. Ondřej Jaroš, ředitel úseku Rozvoj, ČEZ ICT Services: ...rád bych Vám vyjádřil poděkování za vysoce profesionální spolupráci při zajištění programu akce pro management a zaměstnance úseku Rozvoj ČEZ ICT Services, na který byly kladeny specifické požadavky. Jako zástupce managementu vyzdvihuji zejména vstřícnost a okamžité přizpůsobení se změnám v zadání, které nastaly v průběhu přípravy ...
Úplné znění dopisu

 

Logo Bosch        Logo Telefonica        Logo Digno

 

V.K.: ...děkuji za výpočet možných úspor. Akce pro mne byla užitečná z více důvodů. Vyzkoušel jsem si chování mého vozu a s překvapením jsem zjistil že se dá ušetřit až 20% paliva (ačkoliv jsem se doposud domníval, že jezdím úsporně). Uspořádání kurzů školy smyku a hospodárné jízdy pro řidiče naší firmy považuji za nutnost. Počítám s tím na začátku jara 2009.

 

Logo WTS net        Logo LeasePlan        Logo BauCar       

 

L.B.: ...ještě jednou děkuji za pozvání na akci, kterou považuji za velmi zdařilou a přínosnou v následujících směrech:
1) Potěšil mě fakt, že se LeasePlan jako společnost s globálním rozměrem rozhodla propagovat a prosazovat v celosvětovém měřítku u svých zákazníků chování ohleduplné k životnímu prostředí. Kromě toho, že to odpovídá i mojí osobní mentalitě je to pro mne i další signál, že jsme jako zákazníci ve správných rukou.
2) Předpokládal jsem, že výsledky testu hospodárné jízdy přinesou úspory spotřeby paliva, rozměry úspory mě však překvapily, stejně jako fakt, jak nízké otáčky při vyšších rychlostních stupních motor bez větších problémů zvládne. Znamená to pro mě změnu stylu jízdy.

 

Logo Cesmad        Logo A-Express        Logo Spirála pomoci       

 

M.S.: ...trochu se zpožděním, ale přece reaguji na Vaše otázky. Přínos akce vidím především v praktickém vyzkoušení „krizových“ situací za volantem, bez tréninku těžko očekávat v reálném provozu rychlou a hlavně správnou reakci v podobných situacích. Pravidla hospodárné jízdy celkem dodržuji, takže pro mě část ECODrive byla spíše potvrzením, že má smysl se tím zabývat. Pro naši společnost by takováto školení mohla být přínosem, nicméně nevím, jestli se podaří přesvědčit zejména některé „závodníky“, že pět ušetřených minut nestojí za výrazně zvýšenou spotřebu PHM i opotřebení vozidla.

 

Logo Autodrom Most           Logo ADAM & Friends        Logo Havetrans

 

Y.M.: ...za velice přínosné a pro mě užitečné jsem považovala ECO jízdu, kdy jsem si v reálném životě dokázala, že lze dosáhnout ještě nižší spotřeby, než jakou mám standardně, a to se považuji za úsporného řidiče. Dosáhla jsem toho také díky skvělé navigaci pana Kota., kterému tímto ještě jednou děkuji za spolupráci. Kurzy by byly užitečné, ale s ohledem na velikost naší flotily je nereálné, abychom jako firma toto dělali plošně pro všechny řidiče. Možná by bylo vhodné zacílit se na ty, kteří nejvíce bourají nebo jezdí v extrémnějších terénních podmínkách i v zimě. Pokud jde o eco jízdu, tak bychom se mohli začít zajímat o řidiče s vyšší spotřebou a doporučit jim tento kurz nebo alespoň vybraným uživatelům dle jejich měsíčních nájezdů.

 

Výsledky tréninků

pdf_ico Protokol 08-001 - VOLVO FH13 400 - prům. spotřeba 25,0 l/100 km
 
pdf_ico Testovací jízdy LeasePlan - VW Passat 2,0 TDI 4Motion 103 kW - prům. spotřeba 4,5 l/100 km

Webpage design by J-Cum 2008, CE Solutions s.r.o.